Yavru Köpek Eğitimi Nedir?

Yavru Köpek Eğitimi Nedir?

Yavru Köpek Eğitimi Nedir?

Köpekler doğumdan itibaren öğrenmeye başlar ve iyi bir köpek yetiştiricisi bunun farkında olduğu için zaman kaybetmeden eğitim vermeye başlar. Yavru köpeklere verilecek olan eğitim köpek gözlerini açıp yürüyebildiği anda başlayabilir.

Yavru köpeklerde dikkat süreleri kısadır, ancak 7 ila 8 haftalık olmaya başladıktan sonra hafiften itaat eğitimleri verilmeye başlanabilir. Örneğin köpeğe otur, kal gibi basit komutlar öğretmeye başlanabilir.

Köpek her deneyimden bir şeyler öğrenir. Yani siz eğitimi ertelediğinizde aslında, köpeğin nasıl davranmasını istediğinizi öğrenmesi için fırsatları da kaçırıyorsunuz demektir.

Köpek yavruluk döneminde, yetişkin davranış kalıplarını sağlamlaştırmaya başlıyor ve önceden yanlış eğitilmiş herhangi bir şeyin geri alınması ve yeniden öğretilmesi zor olabilir.

ilginizi Çekebilir : yavru köpek eğitimi 

“Yavru köpekler, erken yaşlardan itibaren çok şey öğrenebilirler.”

Royal Doğ Club yavru köpekleriniz için en iyi eğitimi vererek onların yanlış öğrenme ihtimallerini de ortadan kaldırır. Merkezimizde bulunan açık ve kapalı konforlu alanlar yavru köpeklerin hem kendisini evinde hem de huzurlu hissetmesi için gerekli olan tüm teknik donanımlara sahiptir. Royal Doğ Club, dereceli eğitmenler eşliğinde %100 Başarı Garantili eğitim imkanı sağlar. Bilimsel Verilerle yapılan eğitim sonucunda köpeğiniz 30 yıllık tecrübenin güvencesinde olur.

Yavru köpeğiniz 7 ila 8 haftalıkken eğitime başlandığınızda, olumlu pekiştirmeye ve nazik öğretime dayanan yöntemleri kullanmanız gerekir. Yavruların dikkat süreleri kısadır, bu nedenle eğitim seansları da kısa olmalıdır. Ancak eğitim mutlaka her gün yapılmalıdır. Yavrulara oturması, ayakta durması öğretilebilir.

Yavru Köpeğe Yemek Eğitimi

Yavru köpeğinizi eğitime motive etmek için küçük yiyecek parçaları veya oyuncak kullanılabilirsiniz. Ödül yeterince çekici olduğu sürece, yavru köpeğe ödülü göstererek, bir komut vererek ve istenen yanıtı almak için ödülü hareket ettirerek istenen yanıtı alabilirsiniz. Mesela, köpeğin burnunun üzerinde tutulan ve yavaşça geriye doğru hareket ettirilen yiyecek oturma eğitimi yapılabilir. Yere doğru indirilen yiyecekler ise oturma eğitimi olarak değerlendirilebilir.

Komutu Ne Sıklıkla Vermeliyim?

İdeal olarak, komut ifadesi bir kez vermeli ve ardından köpeğinizi pozisyonlara taşımak için ödülünü kullanmalısınız. Köpek görevi yerine getirdikten sonra, pekiştirici olması için övgü ve şefkat yeterli olacaktır.

Yavru köpek ilk komuta hemen uymazsa, muhtemelen biraz fazla hızlı ilerliyorsunuz demektir. Eğer komutu tekrarlamaya devam ederseniz, köpek itaat etmeden önce tekrarlanması gerektiğini düşünecektir.

“Eğer komutu tekrarlamaya devam ederseniz”

Eğitimin başlarında, yavru köpeğinizin kelimenin anlamını bilmediğini unutmayın. Bu nedenle, yavru köpeğinize otur kelimesiyle ne anlatmak istediğinizi de göstermelisiniz. Bunu nasıl yapabilirim derseniz şöyle söyleyelim; köpeğin elindeki yiyeceği görmesine izin vereceksiniz, böylece dikkatini çekeceksiniz ve onu pozisyonuna yönlendirmek için kullanabileceksiniz.

Yavru köpeğiniz daha kolay uyum sağlamaya başladığında, yiyeceği elinizde saklamaya başlayabilirsiniz, ancak emri verebilir ve takip etmeyi öğrendiği hareketi veya işareti tekrarlayabilirsiniz.

Yavru yakın zaman içinde görevi her yerine getirdiğinde sizden aynı şeyleri beklemeye başlayacak. Eğitimde her 3 veya 4 seferde bir yiyecek verebilirsiniz. Yavru köpek zamanla el sinyaline veya komuta alışacaktır.

Royal Dog Club BLOG

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın