Temel İtaat Eğitimi Nedir?

Temel İtaat Eğitimi Nedir?

Temel İtaat Eğitimi Nedir?

Köpeğinize öğretmek için en iyi komutları mı arıyorsunuz? Eğitimli bir köpeğe sahip olmak dengeli bir köpeğe sahip olmakla aynı şey olmasa da, köpeğinize temel köpek eğitimi komutlarını öğretmek, var olan veya gelecekte gelişebilecek olanlara rağmen davranış problemlerini çözmenizde yardımcı olabilir. Peki, siz köpeğinize komutları öğretmeye tam olarak nereden başlıyorsunuz? 

Evet, köpeğiniz için temel itaat eğitimiyle ilgili bir ders almak sizin ve onun için faydalı olabilirken, köpeğinize evde öğretebileceğiniz birçok köpek eğitim komutu da vardır. 

Aşağıda köpeğinize öğretirken keyfini çıkaracağınız temel komutlar listelenmiştir.

Temel İtaat Eğitimi Ne Demek?

Bir köpeğin sevk kayışı kullanılarak verilen eğitime temel itaat sistemi denilir. Köpek bu eğitim sonrasında sizin kontrolünüzde ve sizin söylediklerinizi yapmaya kayıtsız şartsız odaklanmış olur. Bunun için her köpek sahibinin beslemeye başlarken ya da eğitime başlarken bu sistemi uygulaması gerekir.  

ilginizi çekebilir : İleri İtaat Eğitimi Nedir?

Otur Eğitimi

Köpeğinize oturmayı öğretmek temel köpek komutlarından biridir, bu nedenle başlangıç ​​için harika bir tercihtir. “Otur” komutunu bilen bir köpek, bu basit komutu öğrenmemiş köpeklerden çok daha sakin ve kontrol etmesi daha kolay olur. Ek olarak, “Otur” komutu, köpeğinizi “Kal” ve “Gel” gibi daha zor komutlara hazırlanmasını sağlar. 

Köpeğe “Otur” komutunu öğretmek: Elinizi yukarı hareket ettirin, başının elinizi takip etmesine izin verin ve bu şekilde arkasının yere yaklaşmasını sağlayın. Köpek oturma pozisyonuna geldiğinde, “Otur” deyin, ve ona hediye mamasından verin. Evet biz bunu basit birkaç cümle ile belirttik ancak bunun sabır gerektiren bir iş olduğunun da farkındayız. Bu nedenle köpek sahiplerinin çoğu aslında bu eğitime başladıktan bir süre sonrasında sabredemeyerek yarım bırakmıştır. 

Biz Royal Doğ Club olarak köpeğinize bu eğitimi en iyi şekilde verir köpeğiniz ustalaşana kadar bu diziyi her gün birkaç kez tekrarlarız. Eğitim sonunda artık köpeğiniz yemek saatinden önce, yürüyüşe çıkarken ya da diğer durumlarda sakin ve oturmasını istediğinizde bunu zorlanmadan yapacaktır.

Gel Komutu Eğitimi

Temel itaat eğitiminde köpeğinizin öğrenmesi gereken bir diğer önemli komut da “gel” kelimesidir. Bu komut, kayışı tutmayı kaybettiğiniz veya yanlışlıkla kapıyı açık bıraktığınız onun kendisini aniden öne atması ve bulunduğu yerden fırlaması halinde işiniz yarayacaktır. Gel komutunu öğrenen köpeğiniz sizin seslenmenizle birlikte sorgulamadan gelir. Royal Doğ Club köpeğinize gel komutunu öğreterek sakin kalmasını ve sizin isteğiniz dışında yanınızdan ayrılmamasını sağlayacaktır.

Dur Komutu Eğitimi

“Otur” komutuna benzer şekilde, “Dur” işareti köpeğinizin kontrolünü kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır. Bu komut köpeğinizin yapmasını istemediğiniz her durumda sizin kurtarıcınız olacaktır. Köpeğinize bu komutu öğretmeye başlamadan önce, köpeğinizin “Oturma” komutuna alışmış olduğundan emin olmalısınız. “Otur” komutuna tam olarak alışmadıysa, “Dur” komutuna geçmek zor olur. Royal Doğ Club köpeğinize dur komutunu en kısa sürede öğreterek sakin kalmasını sağlayacaktır. Dur komutu yalnız sizin için değil köpeğinizin hayatını birçok tehlikeye karşı korumak içinde önemlidir. 

Royal Doğ Club köpeğinize temel itaat eğitimi konusunda profesyonel destek sağlayabilecek tek adrestir.

  

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın