İleri İtaat Eğitimi Nedir?

İleri İtaat Eğitimi Nedir?

İleri İtaat Eğitimi Nedir?

Köpeğinizi eğitmeye başlamaya hazır mısınız? Uygun bir köpek eğitim programı, köpeklerde iyi davranmanın temel taşıdır. Kötü köpeklerin olmadığı, sadece eğitimsiz sahiplerin olduğu sık sık söylenir. Çoğu köpek, sınırlar ve öngörülebilir rutinler ile gelişir. İtaat eğitimi olmadan, nasıl davranacaklarını bilemezler.

İyi eğitilmiş köpekler, eğitimsiz köpeklerden daha mutlu ve daha sağlıklıdır ve bu köpeklerin sahipleri de aynı şekilde.

Köpeğinizi eğitmenin birçok farklı yolu vardır. Örneğin Royal Doğ Club’ dan profesyonel destek almak en iyi çözümdür. Bir köpeğin eğitilmesi için planlama önemlidir. Biraz ekipman, bir program ve eğitim alacağınız merkezimiz köpeğinizin hızlı yol almasını sağlayacaktır.

Bir köpek itaat eğitim programına başlamak için ihtiyacınız olan şeyler aşağıdadır.

ilginizi çekebilir : ileri köpek eğitimi 

Ekipman

Köpek eğitimi pek çok öğe gerektirmez, ancak süreci daha rahat ve etkili hale getirmeye yardımcı olacak birkaç temel malzeme vardır. Köpeğinize uygun ve rahat bir köpek tasması seçin. Eğitim için hangi köpek tasmasının en iyi olduğu size belirtilecektir. Geri çekilebilir bir tasma, köpek eğitimi için uygun değildir. Ayrıca, köpeğinizin sevdiği ve çabuk yemesi kolay olan köpek eğitimi ödüllerine ihtiyacınız olacak, böylece ödül başarılı sonuç getirecektir. Evcil

Profesyonel Ve Hızlı Yöntem

Köpek itaat eğitimine başlamadan önce, siz ve köpeğiniz için en iyi yöntem seçilir. Eğitim stilleri değişiklik gösterir, ancak çoğu eğitmen, köpeklerin övgü veya ikramlar gibi olumlu pekiştirmeye en iyi yanıt verdiği konusunda hemfikirdir. Eğitim teknikleri hakkında bilgi verir, size ve köpeğinize hangisinin en uygun olduğunu belirtiriz.

Köpek İtaat Eğitimi

Başarı genellikle küçük adımlarla elde edilir. Köpeğinizle yapılan antrenman seansları günde iki ila üç kez 10 ila 15 dakika sürer. Bu, çok kısa ilgi süreleri nedeniyle özellikle yavru köpekler için geçerlidir. Daha uzun seanslar yetişkin bir köpeğin sıkılmasına neden olabilir. Temel komutları öğreterek başar, köpeğinizin kafasının karışmaması için eğitim seanslarının belirlenmesini sağlarız.

Temel Komutlar

Çoğu zaman, oturma komutu, köpeğinizin ilk öğrenmesi için en kolay olanlardan biri olacaktır. Köpeğiniz en kısa sürede çağırdığınızda gelmesi için eğitilecektir, çünkü bu en önemli temel komutlardan biridir. Köpeğiniz bu köpek itaatinin temellerini öğrendikten sonra, eğlenceli numaralara ve gelişmiş komutlara geçilebilir.

Yardım almak

Royal doğ club’da profesyonel yardım almak, evde de eğitim programınızdan vazgeçmek anlamına gelmez. Özel eğitim seansları sunan Royal doğ club eğitmeni yüksek maliyeti olmadan bir köpek eğitmeninin gözetimi altında eğitimlerini devam ettirebilir

Köpek eğitim sınıfları veya özel seanslar da kendi eğitim programınıza ek olabilir. Köpek eğitmeni, programı geliştirmenize ve köpeğinizin öğrenme stiline göre özelleştirmenize yardımcı olabilir. Köpeğinizin eğitimi söz konusu olduğunda olabildiğince dahil olmaya çalışın. Doğrudan eğitim sürecine dahil olduğunuzda siz ve köpeğiniz daha güçlü bir ekip olursunuz..

Köpek eğitimi zaman alır, siz ve köpeğiniz yol boyunca büyük olasılıkla biraz sıkılabilirsiniz. Ancak unutmayın ki kısa zamanda artık size itaat edecek ve iyi bir arkadaş olacak.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın